Metody na wypłacenie pieniędzy i podatki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodane komentarze (7)

  1. Bartosz Szaleniec
   Bartosz Szaleniec

   Wspólnik … zobowiązany jest do świadczenia na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych, postaci wykonywania na rzecz spółki czynności … w zakresie … w zamian za wynagrodzenie w wysokości …… zł brutto miesięcznie.

   1. Marcin Ryś

    Witam, no dobrze ale to nie wszystki czynnosci sa brane pod uwage czesc z nich bedzie jako umowa zlecenie odbierana przez US. Potrzeba jakis konkrdtnych przykladow co moze byc takim wynagrodzeniem a co nie.
    Pozdrawiam

  1. Bartosz Szaleniec
   Bartosz Szaleniec

   Przepisy nie regulują precyzyjnie sposobu kalkulacji wynagrodzenia w takiej sytuacji. Art. 176 KSH będący podstawą tego rodzaju wypłat stanowi jedynie, że „jeżeli wspólnik ma być zobowiązany do powtarzających się świadczeń niepieniężnych, w umowie spółki należy oznaczyć rodzaj i zakres takich świadczeń.”

   Różnie można w tym przypadku rozumieć konieczność oznaczenia w umowie spółki zakresu tych świadczeń (czy zakres merytoryczny, czy także czasowy).

   Praktyka jest w tym zakresie różna, najczęściej spotyka się jednak oznaczenie średniomiesięczne – w którym wskazane jest wynagrodzenie ryczałtowe za dany okres rozliczeniowy, ale dopuszcza się różnice co do nakładu pracy w poszczególnych miesiącach.

Scroll to Top